Yerli Giyilebilir Teknoloji Ürünü Indiegogo’da Destek Bekliyor!

0

Özellikle yaratıcı teknolojik ürünlerinin hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynayan Indiegogo platformunda Türkiye’den bir giyilebilir teknoloji ürünü de bulunmakta; Bisou.

Akıllı bir kolye olan Bisou, yaratıcılık konusunda son radde başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkmakta. ‘Dijital kolye’ olarak karşımıza çıkan Bisou, 400×400 AMOLED ekrana sahip. Telefon uygulaması sayesinde Bisou’ya istediğiniz görseli, hatt GIF’leri yükleyebilmektesiniz.

Bisou’nun özellikleri şu şekilde;

  • 1.4-inç, 400×400 çözünürlüğünde yuvarlak AMOLED ekran
  • 7075 Alüminyum gövde, Gorilla Glass
  • 350mAh batarya ile 12 saatten çok kullanım süresi (animasyonlu görsellerde batarya ömrü 6 saate yakın)
  • Bluetooth 4.1 ve Wi-fi bağlantısı
  • Mikrofon işlevi
  • Hem iOS hem de Android uyumluluğu
  • Micro USB şarj girişi
  • 4GB eMMC

Üniversite öğrencisi olan Güney Köse tarafından yaratılan Bisou, insanların düşüncelerini, hislerini birebir yansıtması, bu şekilde iletişim ve kaynaşma sıkıntısının ortadan kaldırılması amacı ile yapılmıştı. Bu arada Bisou sadece bir kolye değil, rozet olarak da kullanılabilmekte.

”Türkler genelde ‘böyle işlerin Türkiye’den çıktığını’ görünce çok mesut oluyorlar. Yabancılar da fikrin harika olduğunu düşünüp ‘bu kadar kolay bir düşünce daha önce sebep hayata geçirilmedi’ diyorlar.” açıklamasında bulunan Köse, bu konuda oldukça haklı diyebiliriz. Gerçekten de böylesine kolay bir düşünce daha önceden sebep hayata geçirilmedi bilemiyoruz ancak bizden çıkmış olması, son radde gurur verici.

Bisou’nun Indiegogo’da toplaması için lüzumlu olan nakit 50,000 dolar ve daha önünde 1 ayı var. Ön sipariş fiyatı 130 dolar olan Bisou, satışa çıktığında 140 dolar etiket fiyatına sahip olacak. Umarız bu son radde şık ve başarılı ürün hayata geçer. Dijital kolye Bisou’nun Indiegogo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 63 milyon dolar yatırım alıyor başlıklı makalemizde BNP Paribas ve Symphony hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz