Yerli sosyal medya yönetim platformu Sociality.io 2 bin hesapta kullanılıyor

0

Sizlere daha önce tanıttığımız yerli sosyal medya yönetimi platformu A6 Social yenilendi. Küresel hedefli olarak yeniden yapılanan girişim, yoluna Sociality.io markasıyla devam ediyor.

Marka ve ajansların bütün sosyal medya hesaplarını tek bir noktadan yönetebilmesini ve raporlayabilmesini sağlayan girişimin bize verdiği bilgiye göre, platform Türkiye’de bugüne kadar kırka yakın firma ve ajansa hizmet verdi.

Sayıları 2 bini geçen sosyal medya hesabının yönetilmesine aracılık eden Sociality.io’da kullanıcılar, 700 milyondan fazla takipçiye-aboneye ulaşıyor.

Bugüne kadar yalnızca Türkiye pazarını hedefleyen girişim, yeni markasıyla ve İngilizce dil seçeneğiniyle birlikte global pazarda şansını deneyecek.

Sociality’nin kullanımı, sosyal medya hesaplarında içerik yönetimi (zamanlama, ekip içindeki içerik tasdik akışları gibi) operasyonuyla sınırlı değil. Platform aynı zamanda kullanıcılarına rakip analizi ve anahtar kelimi takibi gibi ek hizmetler de sunuyor.

Kredi kartı bilgilerinizi girmenize gerek olmadan ilk ay ücretsiz tecrübe süresiyle sunulan Sociality, aylık 69 dolarlık fiyatlardan başlayarak kullanıcılarına SaaS modeliyle hizmet veriyor. Girişimin referansları arasında Garanti Emeklilik, Çiçek Sepeti, WPP ve Vivaki Türkiye gibi tanınmış markalar var.

Sociality ekibiyle konuştuğumuzda son bir senede platformda yönetilen sayfa sayısının yüzde 100 arttığını öğrendik. Diğer yandan girişim cirosunu da son bir yılda 6 katına çıkarmış.

Öyle görünüyor ki A6 Social olarak daha fazla kurumsal şirketlere hitap eden girişim, markasını yenileyip yüzünü globale dönerek satış süreçlerini online’a geçirmeyi, büyümesini de denetim edilebilir bir hale getirmeyi hedefliyor. Sociality ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Messenger Lite artık Türkiye’de başlıklı makalemizde facebook, Facebook Mesenger ve messenger hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz