Youtube Periscope ‘a Alternatif Uygulama Geliştiriyor

2

Youtube Connect

Youtube ‘un mobil cihazlar için canlı yayın yapmayı sağlayan bir uygulama üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Youtube Connect adlı uygulama Periscope ve Facebook Live Video ‘ya rakip olarak çıkacak gibi görünüyor.

Twitter ‘ın sahip olduğu Periscope ve Facebook ‘un sahip olduğu Facebook Live Video ‘nun popülerlik kazanmasıyla beraber Google ‘ında bu uygulamalara cevap olarak Youtube Connect ‘i geliştirdiği iddia ediliyor. Youtube Connect adlı uygulamaya IOS ve Android platformlu cihazlarda kullanılabilecek. Google bu uygulamayla birlikte Youtube ‘a daha fazla ziyaretçi çekmeyi hedefliyor gibi görünüyor. Uygulama Youtube ve Google hesapları üzerinden kullanılabilecek ve bilgisayar ve mobil cihazlardan canlı yayın yapma imkanı sağlayacak. Uygulamada sohbet özelliği ve arkadaşlarınızın veya abone olduğunuz Youtube kanalların canlı yayınlarını takip edebileceksiniz. Ayrıca canlı yayın bittikten sonra videolar anında Youtube ‘a yüklenerek yayını tekrar izleme fırsatı sağlayacak.

Youtube ‘un aslında İçerik Stüdyosu aracında canlı yayın imkanı sağlayan bir uygulaması bulunuyor ancak bu uygulama hem beta aşamasında hem de pratik değil. Yeni uygulamanın daha basit bir arayüze sahip olacağı düşünülüyor. Youtube bu uygulamayla beraber bakalım pazar payını nasıl değiştirecek.

YouTube Güncel İstetistiklere Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Yeni Şafak Gazetesinin Hesaplarını Tekrar Açtı başlıklı makalemizde facebook, Yeni Şafak ve Yeni Şafak Facebook Sayfası hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mehmet Bilir

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf Öğrencisidir. Reklam, Dijital Pazarlama ve Web Tasarım alanlarında kendini geliştirmeye devam ediyor.

Yorum Yaz