YouTube Reklamları Çaktırmadan Güncelledi

0

YouTube sadece Türkiye üzerinden aylık 25 Milyon takipçiye sahip, hal böyle olunca da reklamverenlerin en çok tercih ettiği mecralardan birisi haline gelmiş durumda. Bildiğiniz gibi YouTube’da karşımıza çıkan farklı reklam çeşitleri mevcut. Bunlardan birisi YouTube anasayfasını ilk açtığımızda karşımıza çıkan Masthead reklamı, bir diğeri aradığımız videolarla alakalı alanlarda gösterilen discover reklamları ve video izlerken karşımıza çıkan in-stream reklamları. Tabi ki bu reklam çeşitleri yine kendi içinde farklı isimler alıyor fakat bugün size söylemek istediğimiz in-stream reklamlarına yeni bir özellik gelmiş olduğu. Aşağıda ekran fotoğrafını da göreceğiniz gibi artık YouTube reklamlarında Like ve Dislike seçeneklerinden birisini işaretleyerek reklamlar için duygularımızı ifade edebileceğiz.

Öngörü olarak baktığımızda Like oranlarının yüksek seviyelerde olmayacağını tahmin ediyorum. Yine de ilerleyen zamanlarda bunların sonuçlarını hep birlikte gözlemliyor olacağız.

 

Bir önceki yazımız olan Google Chatbot Analiz Platformu Chatbase’i Kullanmaya Başlayabilirsiniz başlıklı makalemizde Chatbase, Google ve Google I/O 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz