YouTube yeni tasarımını tanıttı

0

YouTube bir süredir beklenen yeni tasarımını sonunda tanıttı. Resmi blogundan yaptığı yazılı açıklamayla masaüstü deneyimini yeniden tasarladığını duyuran YouTube, kullanıcılarını bu deneyimi yaşamaya çağrı ediyor.

Google’ın 2014’te tanıttığı Material Design prensipleriyle yeniden yorumlanan YouTube masaüstü deneyimi, eskisine göre oldukça yalın ve kullanıcı odaklı. Popüler video ağında fazla sayıda kutu görmeye aşina olduğumuz YouTube, bütün bu köşeleri terk edip ak bir fonda yayın yapmaya başlamış görünüyor. Bu da kullanıcının gözünü yormadan yeni video önerilerine ve öbür içeriklere odaklanmasını kolaylaştırıyor.

Dark mode kullanıma sunuldu

YouTube’un yeni tasarımıyla ilgili en fazla merak edilen özelliklerden biri de Türkçe’ye Karanlık Mod olarak çevirebileceğimiz Dark Mode arayüz tasarımıydı. Yeni tasarımla beraber kullanıcıların beğenisine sunulan Dark Mode, ak art planları siyahla değiştirip izleme deneyiminizi farklılaştırabiliyorsunuz. Dark Mode, YouTube sayfasının sağ üst köşesinden erişebileceğiniz profil bölümünüzden aktifleştiriliyor.

YouTube yeni tasarımını youtube.com/new adresinde test ediyor. Dilerseniz sayfaya giderek yeni tasarımını deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Beğenmezseniz şu aşamada bir süre sonra eskiyecek olan YouTube’a dönmeniz de mümkün. Google, istikbal için tasarladığını söylediği yeni YouTube deneyimini iyileştirmeye devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Al Jazeera Türk Dijital’in faaliyetleri resmen sonlandırıldı! başlıklı makalemizde Al Jazeera, Al Jazeera Türk ve beIN MEDIA GROUP hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz