YouTube ’dan 360 Derece Yenilik

0

Teknolojiye yeni bir boyut kazandıran görüntü ve görüntü üzerindeki iyileştirmelerden biri de 360 derece özelliğidir. Bu özelliği YouTube geçen yıl videolarına eklemiş, bu yıl ise bu özelliği daha da geliştirerek  canlı yayın özelliği ile entegre etmiş bulunuyor. Hatta YouTube 1 Nisan şakası olarak Snoopp Dogg’lu 360 derece videoları yayınlamıştı.

youtube-360

Dünyanın En Büyük Video Paylaşım Sitesi

En büyük video paylaşım ve yayınlama platformlarından biri olan YouTube ’da dünya çapından büyük kitlelerin festival, konser, gösteri ve diğer etkinliklerle ilgili videolara sık sık erişimde bulunduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Bünyesine entegre ettiği yeni 360 derece canlı yayın özelliği ile var olan hedef kitlesine bir yenilik getirme, geriye kalan kitleler için ise yeniliği sayesinde  farkındalık yaratma şansı yakalayan YouTube, dünyaya adını duyurmuş festival konser ve diğer tüm büyük organizasyonları canlı olarak izleme fırsatını kullanıcılarına sunmuş bulunuyor.

YouTube TV

Geçtiğimiz günlerde meşhur Coachella Festivali’nde duyurulan bu özellik yalnızca yayınlanan bir görüntüyü 360 derece özelliği ile izlemeyi sağlamakla kalmayıp Avrupa’nın metropollerine kurulan YouTube Space stüdyolarında kişilerin yayın yapabilmeleri için çeşitli imkânlar da sağlıyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde YouTube’un bu yeni özelliğini kendi bünyesine entegre eden diğer bir platform da Aksel Piran’ın girişimi VideoStitch ve Two Big Ears’dır. 360 derece özelliği için YouTube’un VideoStitch ile birlikte çalışıyor olması da iletilen bilgiler arasında.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Pazarlamasında Sizi Daha Hızlı Yapacak 8 Şey başlıklı makalemizde Dijital Medya, Dijital Medya Pazarlama ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezundur. Beden Dili,Zaman Kontrolü,Stres Kontrolü,Sosyal Medya Yönetimi,Kurumsal İletişim ve Reklamcılık gibi iletişim alanlarında seminer ve konferanslara katılarak hem ulusal hem uluslararası geçerlilik taşıyan sertifikalara sahip oldu.TÜHİD’in düzenlediği Altın Pusula İletişim Ödülleri kapsamında çalışması olmakla birlikte mezun olduğu bölümde bitirme çalışması olarak “Sosyal Medya Reklamlarının X,Y ve Z kuşakları üzerindeki etkisini araştırmıştır. Çalışmalarına ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yorum Yaz