Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor

0

Tüm zamanların en çok okunan eserlerinden biri olan Yüzüklerin Efendisi sinemadan sonra televizyona gelmeye hazırlanıyor. The Lord of the Rings dünyasında geçecek olan muhteşem dizinin haberini Amazon patronu Jeff Bezos twitter hesabından paylaştı.

Warner Bros Television ve JRR Tolkien mirasçıları, Amazon Studios ile Lord of the Rings dizisinin çekimleri için anlaştı. Hem Warner hem de Tolkien mirasçılarının Lord of the Rings dünyasının karakterlerini televizyon ekranlarına taşıyacak olan bu projeyi finanse edecek kanal arayışları bir süredir devam etmekte idi. Amazon patronu Jeff Bezos en iyi teklifi yaparak dizinin Amazon stüdyolarında çekilmesini sağladı.

Bezos’un Lord of the Rings hayranlığı kadar Amazon Studios‘un geçtiğimiz ay yaşadığı depremin de Bezos’u masaya oturtan sebeplerin başında geldiği konuşuluyor. Amazon Studio geçen ay 3 yöneticinin ayrılık haberini açıklaması ile sarsılmıştı. Görünüşe bakılırsa Jeff Bezos ipleri eline almış. Eski Amazon Studios CEO’su Roy Price adının Hollywod’u derinden sarsan cinsel taciz skandallarına karışması ile istifa etmişti. Bezos, Roy Price’ın ardından Amazon Studios’un başına Sharın Tal Yguado’yu getirdi. Başarılı yapımcı artık COO Albert Cheng’le birlikte kanalı yönetecek. Warner Bros’la JRR Tolkien mirasçılarının arasınında düzelmesi dizi için güzel haber.

Lord of the Rings kitaplarından ilham alınarak yaratılacak. Amazon Studios yapımcılarına göre efsanevi film serisinin sevenlerini olukça epik bir serüven bekliyor. Tolkien’in efsanevi dünyasında geçen ve birden fazla sezona yayılacak epik prodüksiyonuyla dizi dünyasına farklı bir boyut kazandıracak olan bu yapım, Lord of the Rings temalı ilk televizyon dizisi olma özelliğini taşıyacak.

Dizi içerik olarak Fellowship of the Ring (Yüzük Kardeşliği) kitabının öncesinde yaşanan ve Orta Dünya’nın farklı karakterlerine odaklanan olayları konu edinecek. Şimdilik filmlerde izlediğimiz karakterlerden hangilerini göreceğimiz sır gibi saklansa da, yapımcıların özellikle Tolkien’in hem yayınlanmış hem de hiç gün yüzü görmemiş notlarından yararlanılacağını müjdeledi. 2020 yılında ilk sezonu başlaması planlanan Lord of the Rings, şimdiden tüm zamanların en pahalı televizyon projesi olarak dikkat çekiyor. Peter Jackson imzalı The Lord of the Rings üçlemesinin 280, Hobbit üçlemesinin ise 655 milyon dolara çekildiğini düşünürsek, bu çekimlerden farklı bir senaryo da pek mümkün değil. Yapılan analizlere göre, böyle bir projenin minimum 1 milyar dolar gibi bütçeyle çekilebileceği konuşuluyor.

Bir önceki yazımız olan Dietbucks İle Beslenme de Dijitalleşti başlıklı makalemizde beslenmede dijitalleşme, dietbucks ve Dietbucks İle Beslenmede Dijitalleşti hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor….

Yorum Yaz