Email Marketing

Email Marketing Taktikleri ile Daha Hızlı Müşteri Bulun

Doğru e-mail pazarlama taktiklerle daha hızlı müşteri bulabilir ve mevcut müşterilerinizde aidiyet duygusu oluşturabilirsiniz.
email pazarlama

E-Mail Marketing Nedir?

E-mail marketing, müşterilere ve potansiyel müşterilere e-posta yoluyla ticari mesajlar göndererek marka bilinirliğini artırmayı, müşteri sadakatini güçlendirmeyi ve satışları teşvik etmeyi amaçlayan bir dijital pazarlama stratejisidir. Etkili bir e-posta pazarlama kampanyası, hedef kitleye uygun içerik sunarak, işletmelerin müşteri ilişkilerini geliştirmesine ve dönüşüm oranlarını artırmasına yardımcı olur.

E-posta Pazarlama Tekniklerini Neden Kullanmalıyım?

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre , Email marketing harcanan her 1$ karşılığında 44$ kazanç sağlamaktadır. Diğer bir araştırmada ise e-posta yoluyla teklif almış müşteriler teklif almamış olanlara göre %138 daha fazla harcama yapmaktadır.

 • Zamandan tasarruf sağlarsınız
 • Ücretsiz iyi bir reklam yöntemidir
 • Sonuçları test edebilirsiniz 
 • Düşük maliyetlidir
 • Müşteri sadakatini artırır
 • Geniş kitlelere erişebilirsiniz

E-Mail Marketing Nasıl Yapılır?

E-mail marketing yapmak için öncelikle abone listesi oluşturmak gereklidir. İşletmeler, web sitelerinde yer alan abonelik formları veya sosyal medya platformları aracılığıyla kullanıcıların e-posta adreslerini toplayabilirler. Ardından, hedef kitlenin ilgisini çekecek, değerli ve özgün içerikler hazırlanmalıdır. E-posta gönderim sıklığı ve zamanlaması optimize edilerek, müşteri etkileşimini artırırken, abonelerin gönderileri spam olarak işaretlemesinin önüne geçilmelidir.

Kısaca adım adım e-mail pazarlamanın nasıl yapıldığından bahsedecek olursak.

 1. Hedef kitle belirlenir.
 2. Hedef kitle belirli kriterlere göre segmentlere ayrılır.
 3. Ayrılan her segmente özel tasarlanmış mailler gönderilir.
 4. Gönderilen mailler ile olan etkileşimler analiz edilir.
 5. Elde edilen analiz sonuçlarına göre mail ile ilgili optimizasyonlar yapılır.

Email Pazarlama Teknikleri Nelerdir?

 1. Kişiselleştirme: Abonelerin isimlerini ve ilgi alanlarını kullanarak kişiselleştirilmiş e-postalar göndermek, dikkat çekici ve etkili olabilir.
 2. Segmentasyon: Abone listesini demografik, coğrafik veya davranışsal özelliklere göre segmente ederek, her gruba özel içerikler sunmak mümkündür.
 3. A/B Testi: Farklı e-posta başlıkları, tasarımları ve içeriklerini test ederek, hangi sürümün daha iyi sonuçlar aldığını belirleyebilirsiniz.
 4. Otomatik E-postalar: İşlem sonrası teşekkür e-postaları, doğum günü tebrikleri veya sepete bırakılan ürünleri hatırlatan e-postalar gibi otomatik gönderimler, müşteri ilişkilerini güçlendirebilir.
 5. Dönüşüm Oranı Optimizasyonu: E-posta pazarlama kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve sürekli iyileştirme yaparak, dönüşüm oranlarını artırmak önemlidir.
 
 

E-Posta Pazarlama Kampanya Hizmetleri

İşletmeniz için henüz e-posta pazarlama kampanyası denemediyseniz, bizimle beraber müşterilerinizle etkili bir şekilde bağlantı kurmayı ve satışlarınızı artırma fırsatını kaçırmayın.
Email Marketig Stratejisi
Pazarlama hedeflerinize uygun hedef kitlenize yönelik e-mail kampanyası kuruyor ve yönetiyoruz.
Takip & Raporlama
Gönderdiğimiz e-postaları takip ediyoruz. Kaç kişinin okuduğu ve kaç kişinin etkileşime geçtiğini raporluyoruz.
Profesyonel Tasarlanmış Email
Ürün veya hizmetinizi en iyi tanıtacak mail tasarımları yaparak etkileşimi en üst düzeye çıkarıyoruz.
Pazarlama Kampanyaları
Size özgün dijital pazarlama stratejileri geliştirerek kampanyaları düzenliyor ve takibini yapıyoruz.

B2B Pazarlamanın ve E-posta Pazarlama

E-posta pazarlaması, günümüzde hala en etkili B2B (Bussines to Bussines) pazarlama yöntemlerinden biridir.

E-posta pazarlamasının en önemli avantajı pazarlama yapmak istediğiniz müşterileri siz belirlersiniz. Bu pazarlama yönteminin en büyük sorunu ise gönderilen birçok mail okunmadan mailbox’ta kaybolup gitmesidir. Önemli olan doğru mesajı, doğru müşteriye, doğru zamanda ulaştırabilmektir.

Kapsamlı B2B potansiyel müşteri bulma veya mevcut müşteriler için yeniden pazarlama alanda 10 yılı aşkın tecrübemizle hizmet veriyoruz.

Günümüzde gerçek verileriler doğrultusunda strateji belirlemek oldukça önemli bir hal almıştır. Email pazarlamada da tıpkı web sitenizdeki trafiği takip ettiğiniz gibi müşterilerinizin kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin:

 • Attığınız maillerden kaçı okundu?
 • Attığınız mailde bulunan linkler kaç kişi tarafından tıklandı?
 • Maili okuyan kaç kişi sizinle etkileşime geçti?
 • Etkileşimde bulunan müşterileriniz hangi ürünleriniz ile ilgilendi?

E-mail pazarlamada, tüm bu ve buna benzer soruların yanıtını verebiliyor olmalısınız.

Bize Projenizden Bahsedin

Sizin için profesyonel e-mail tasarımları ile hedef kitlenize ulaşalım.

E-Mail Pazarlama Stratejisi Nasıl Belirlenir?

E-mail pazarlama stratejisi, belirlerken en önemli faktör hedef kitleyi belirlemek gerekir. Daha sonra hedef kitle segmentlere ayrılmalıdır. Örneğin, sizi hiç bilmeyen bir potansiyel müşteriye (soğuk müşteri) atılacak mail ile sizden daha önce alış veriş yapmış (sıcak müşteri) bir müşterinize atacağınız mail aynı olmamalıdır.

İster yeni potansiyel müşterilerinize yönelik mail kampanyanız olsun isterse mevcut müşterilerinize yönelik yeniden pazarlama kampanyalarınız olsun ekibimiz size yardımcı olacaktır.

B2B E-posta Kampanyalarınız için Mail Marketing Stratejilerinden Yararlanın

Mail marketing stratejilerinden yararlanarak, doğru hedef kitleye yönelik hazırlanmış mailler ile doğru mesajı ilete bilir ve yeni müşteri edinebilirsiniz. Biz sizin adınıza mail stratejilerinizi belirleyebilir ve yatırım getirinizi üst düzeye çıkarabiliriz.

Dijital Mühendis mail pazarlamada size nasıl yardımcı olabilir:

 • Hedef Kitlenin (potansiyel müşteri) belirlenmesi
 • Hedef Kitlenin Segmentasyonu
 • Responsive mail tasarımı
 • Haber bültenleri oluşturma
 • E-posta kampanyası Düzenleme
 • Yeni müşteriyi bulma stratejisi geliştirme
 • E-posta Kampanyalarımızdan alınan verim ve istatistikler

Mail pazarlama konusunda ihtiyacınıza yönelik gerekli kampanyaların oluşturarak hedef kitlenize doğru mesajı ileterek yüksek dönüşüm almanıza yardımcı olabiliriz.

Profesyonel mail pazarlama taktikleri ile güçlü bir e-posta pazarlama stratejisi arıyorsanız, bu gün bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz bir pazarlama değerlendirmesi planı oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz Mail Pazarlama Yol Haritası

10-15 dakikalık bir görüşmenin ardından pazarlama hedefinize uygun ücretsiz bir yol haritası planlayacağız. Şimdi İletişime geçin.

İşletmeniz için henüz email marketing kampanyası denemediyseniz, müşterilerinizle etkili bir şekilde bağlantı kurmayı ve satışlarınızı artırma fırsatını kaçırmayın. Dijital Mühendis ekibinden email marketing hizmeti alarak, işletme hedeflerinize uyan profesyonel olarak tasarlanmış adım adım başarılı e-posta kampanyası oluşturmanıza yardımcı olabiliriz.