Google Reklam Verme (PPC)

Google Reklam Danışmanlığı

Google reklamları, hızlı ve etkili çözüm.

Hızlı bir yatırım getirisi (YG) arıyorsanız, bir dijital pazarlama uzmanı ile çalışmak isteyebilirsiniz. Dijital Mühendis Ekibi, Google arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, alışveriş reklamları, telefon araması reklamları ve Youtube reklamları ve daha fazlasında profesyonel kampanya oluşturabilecek uzman kadrosuna sahiptir.

  • Reklam verilmeye başlandığı andan itibaren sonuç almaya başlayabilirsiniz.
  • Reklam bütçenizi siz belirlersiniz.
  • Reklamlarınızın nerede ve kimlere gösterileceğini belirleyebilirsiniz.
  • Marka bilinirliğinizi ve marka değerinizi artırabilirsiniz.
  • Sektörünüzde büyük işlem hacmine sahip firmaların üzerinde sıralama alabilirsiniz.
Youtube Video Reklamlar
Reklamlarınız, Youtube'de video izleyen sizin istediğiniz veya sizin ürününüze ilgi duyabilecek hedef kitlenin karşısına çıkar.
hedef kitle sembolu
Google Arama Ağı Reklamları
En yaygın kullanılan reklam modelidir. Müşteri adaylarınız sizin ürün veya hizmetlerinizi aradığında karşılarına çıkarak yeni müşteri elde edebilirsiniz.
Sosyal Medya Reklamları
İnternet kullanıcılarının %90'ı sosyal medya kullanıyor. Facebook, Instagram ve Linkedin gibi sosyal medya ağlarında reklamlarınız çıkar ve marka bilinirliğiniz artar.
Görüntülü Reklam Ağı
Ürün ve hizmetleriniz müşterilerinizin ilgi gösterdiği sitelerde yayınlanılarak yeni müşteri elde edebilir ve marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.
255
Reklam Kampanyası
58
Sosyal Medya Projesi
47
Yeniden Pazarlama
65
Video Reklam

Google Ads Reklam Türleri

Google Reklam Ücretleri Ne Kadar?

Google Ads reklam verme ücretleri sizin tercih ettiğiniz teklif stratejisine, reklam kalite puanına ve girdiğiniz anahtar kelimedeki rekabete göre değişkenlik gösterebilir.

Örnek vermek gerekirse arama ağı reklamlarında tıklama başına fiyat teklifinde bulunabileceğiniz gibi Edinme Başına Maliyet (EBM) içinde ödeme teklifinde bulunabilirsiniz. Biz bu örnekte tıklama başına fiyat teklifi stratejisini ele alalım. Siz tıklama başına fiyat teklifi için üst limit 2 TL girdiğinizi varsayalım. Size en yakın rakip 1 TL fiyat teklifi girmişse sizin hesabınızdan o tıklama için 1,01 TL harcama yapar. Bu durumun bazı istisnaları var. Mesela sizin reklamınızın kalite puanı düşükse siz rakibinizden fazla teklifte verseniz sizin reklamınız rakibinizden geri kalabilir.

Reklamlarda maliyet düşürmek ve daha fazla verim alabilmek için reklam kalite puanınızın 7 ve üzerinde olması gerekir. Bu konuda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Reklam maliyetlerinizi belirleyecek diğer bir olgu ise anahtar kelimedeki  rekabettir. Rekabetin yüksek olduğu sektörler genellikle alışveriş ve hizmet sektörleridir.

Bu bahsettiğimiz Google reklam fiyatlarının neye göre belirlendiği ile alakalı kriterler ama sizin günlük nekadar ödeyeceğiniz sizin elinizde olan bir durumdur. Günlük 10 TL lik reklamda verebilirsiniz 1000 TL lik reklamda verebilirsiniz. Burada kararı verecek olan sizsiniz.

Tüm bu anlattıklarımızı göz önüne aldığımızda Google reklam verme fiyatları ile ilgili net bir fiyatın olmadığı bunun sizin sektörünüze, reklam kalitenize ve kendi reklam bütçenize göre değişkenlik gösterdiğini bilmelisiniz.